Előadó: Ossian-Tribute
Cím: Egyek vagyunk
Ár: 990ft
Megjelenés: 2018
Tagok:
Road, Mobilmánia, Moby Dick, Dorothy, Crystal Viper, AWS, Omen, Leander Kills, Alcohol, Magányos Angyalok, Sunset, Dalriada, Romer, Tales of Evening, Hungarica, Archaic, Lord, Tankcsapda, Ossian
Kiadó: Hammer Records
Csomagolás: Jewwl case
Műfaj: Metal
Típus: Feldolgozásalbum
Dallista:
01.A Rock katonái (Road)
02.Ahol a szürkeség véget ér (Mobilmánia)
03.Rocker vagyok (Moby Dick)
04.A magam útját járom (Dororthy)
05.Ítéletnap (Crystal Viper)
06.Éjféli lány (AWS)
07.Szenvedély (Omen)
08.Ahányszor látlak (Leander Kills)
09.Sörivók (Alcohol)
10.Magányos angyal (Magányos Angyalok)
11.Soha nem lehet (Sunset)
12.Ha te ott leszel velem (Dalriada)
13.Hiszek abban (Romer)
14.Társ a bajban (Tales of Evening)
15.Trianon (Hungarica)
16.Vad bolygó (Archaic)
17.Acélszív (Lord)
18.Ítéletnap (Tankcsapda)
19.Hé, Te! (Ossian)
Borító: A borító nálam nagyon betalált. A szokásos Ossian logó, a Fémzene albumtól kölcsönzött háttér és a Paksi Endre 60 felirat mellett a feldolgozást elkészítő zenekarok logói vannak feltüntetve. Tetszik a letisztultsága, akármelyik ''normális'' Ossian lemez borítójaként is megállta volna a helyét.
A Rock katonái (Road): A feldolgozások lényege abban áll, hogy az adott zenekar teljesen, szinte felsimerhetetlenül a saját képére formálja a dalt. Road-os srácoknak ez teljes mértékben sikerült. A zenei részek nagyon kemények és harapósak lettek, és az ének sem olyan, mint amit megszoktunk. Nagyon tetszik, hogy Máté egy kicsit belenyúlt az eredeti szövegbe, így teljesen Road-osította azt.
Ahol a szürkeség véget ér (Mobilmánia): Erről a nótáról gondolom azt, hogy olyan mintha az ő számuk lenne és nem csak egy feldolgozás.Ismerve a Mobilmánia szövegeit teljesen feltudták venni azt az ütemet, amit ez a dal diktál. Zeneileg hozza a szokásos MM ízt, a dallamok tiszták és egy nagyon élvezhető dal lett.
Rocker vagyok (Moby Dick): Ettől a daltól egy kicsit féltem, mivel el sem tudtam képzelni, milyen lesz ezt a nótát thrash metalba hallani. A végeredménytől majdnem hátast dobtam. Nagyon jól áll ennek a dalnak a thrash gitár illetve dob hangzás és az enyhén üvöltős ének amivel Smici rendelkezik.
A magam útját járom (Dororthy): Mikor láttam, hogy a Dorothy is részt vett ebben a projektben, akkor felcsillant a szemem. Nagyon szeretem amit az a három csaj művel. Örülök, hogy ezt a dalt választották, jellemző is rájuk a téma. A feldolgozás részt kiválóan kivitelezték, tetszik ez a modern hangzás amit ők képviselnek és imádom Dodo hangját, illik hozzá ez a dal.
Ítéletnap (Crystal Viper): Ettől a cover-től (használjunk külföldi szavakat, hamár külföldi bandáról van szó) nem sokat vártam. Nem is ismerem a bandát, annyit tudok róluk, hogy lengyelek és szeretik a magyar metalt. Viszont mikor meghallgattam ledöbbentem. Az énekesnő szinte kiváló magyarral énekeli a magyar szöveget. Azért ez megtisztelő érzés, mivel tudjuk, hogy a magyar nem egy egyszerű nyelv. Jár nekik a tisztelet.
Éjféli lány (AWS): Ha az előzőnél nem vártam semmit, akkor itt azt kell mondjam, hogy komoly elvárásaim voltak a dallal kapcsolatban. A srácok félig-meddig tudták is teljesíteni. A Viszlát nyár és Hol voltál? hangzásvilágot vártam el, de ehelyett az első verzénél egy lassú részt kapunk. Már kezdtem bepánikolni, hogy mi lesz ebből, mikor berobbant a refrén és a második szakasz ,ahol pontosan azt kaptam amit vártam. Szép volt fiúk!
Szenvedély (Omen): Ez nagyon mély lett. Ha más értelembe nem, de abban igen, hogy Laciék a gitárt valahova a föld alá hangolták le (szerintem drop C vagy drop C#, de inkább drop C) amitől egy másik atmoszférát kapott a dal. Nekem sokkal jobban tetszik ilyen metálosabb formában: lehangolt gitár, erősebb ének, de azért az eredetit is nagyon szeretem.
Ahányszor látlak (Leander Kills): Számomra ez a lemez fénypontja. Leander munkásságát nem lehet elkerülni és nem szeretni. A kedvenc Ossian dalom dolgozták fel, így nagy volt az elvárás. A srácok sikeresen átugrották a lécet. Gyönyörűen szólnak a lassú verzék a Leander hangjával, a kemény refrénektől meg egyenesen libabőrös leszek. Az igazat megvallva sokkal jobban szeretem, mint az eredetit. Gratulálok srácok!
Sörivók (Alcohol): Már csak a zenekar nevéből adódik, hogy ezt a dalt választották. Jól sikeredett a saját képükre formálni, és nagyon adja a lemez hangulatát. Csövi éneke jó, a gitár zúz, több nem is kell.
Magányos angyal (Magányos Angyalok): Nagyon meglepődtem, hogy a Kalapács zenekar nem szerepelt a feldolgozók listáján. Majd megtudtam, hogy kik is alkotják a Magányos angyalok projektet, akkor megnyugodtam. A mikrofonnál Kalapács Józsi és Rudán Joe, a gitár poszton Bodor Máté és Friskó Péter van jelen, Kovács Zoli basszerozik és Nagy Dávid dobol a Depresszióból és Matláry Miklós billentyűzik. A srácok nem hoztak szégyent, tökéletes hard rock dalt csináltak egy tökéletes Ossian balladából.
Soha nem lehet (Sunset): Mindig is nagyon rajongtam a Sunset munkásságáért, de ezt a dalt hallva egy kicsit alább hagyott a lendület. Mondták is a srácok, hogy könnyebb egy pop nótából metalt csinálni, mint egy Ossian dalt Sunset-esíteni. Valahogy túl élesek a zenei illetve dallami váltások, és így nem annyira élvezetes. Nagyon sajnálom, hogy ez így elcsúszott.
Ha te ott leszel velem (Dalriada): Egy újabb meglepő nóta, nem nagyon követem a Dalriada munkásságát de ez a dal jól sikerült. Örülök neki, hogy az ének oroszlán részét Andris viszi a hátán, ebbe valahogy nem is hiányzik a Laura hangja.
Hiszek abban (Romer): Három dal van a lemezen, amit/aminek az eredeti verzióját nem ismertem. A Hiszek abban valahogy kikerülte a figyelmem, de Sziva Balázs és csapata megmutatta, hogy ez egy igazán jó nóta. Hál' Istennek mint sok Romantikus Erőszak dalban itt is helyett kapott a duda. Ennek kifejezetten örülök.
Társ a bajban (Tales of Evening): A Tales of Evening-et csak mostanában fedeztem fel, de örülök, hogy helyet kaptak ezen a lemezen. Egy nagyon szép dalt dolgoztak fel, aminek jól áll a női ének és szimfonikus, billentyűközpontó zenei alap.
Trianon (Hungarica): Egy másik dal ami miatt felcsillant a még a szemem, az a Trianon című Ossian dal. A szövege teljes mértékben a szívemhez szól, imádom. Remek választás volt a Hungarica-tól, gondoltam, hogy erre esik a választásuk. Nem annyira pörgős mint az eredeti, de talán jobb is így.
Vad bolygó (Archaic): A második dal amit még eddig nem ismertem. Nagyon sok vizet nem zavar a dal. Jól beillik a sorba, teljesen megvan benne az Archaic íz, a srácok is vérprofin dolgozták fel, de valahogy mégsem az én stílusom (pedig óriási THRASH metal rajongó vagyok).
Acélszív (Lord): Azon nem lepődtem meg, hogy valamelyik banda az Acélszívet választja már csak a hármas jubileum miatt is (Paksi-60, Paksi-Rubcsics-20, Acélszív-30), de hogy valaki ilyen formában dolgozza fel, arra álmomban sem gondoltam volna. A kemény heavy metal dalból a Lord egy laza kis balladát kreált. De még mennyire jót! Még a szöveg is új értelmet nyert ezáltal.
Ítéletnap (Tankcsapda): A TCS feldolgozást már egy ideje ismerhetjük a 2016-os Dolgozzátok Fel! c. albumról. Azért a kétlábdobos speed metal dalból egy balladát írni, ahhoz bátorság kell. De Lukács Laciék megcsinálták olyan módon, hogy azt élvezni is lehet. Bocsánat, nem élvezni...IMÁDNI!
Hé, Te! (Ossian): A lemez utolsó dala, amit nem ismerek az az Utolsó lázadó c. EP-n található, ami az első kislemez a Paksi-Rubcsics felállással. Örülök, hogy felkerült, mivel egy ilyen dal kincseket ér egy olyan Ossian rajongónak, mint én.
A lemezt a 2018 szeptemberi HammerWorld magazin mellékleteként lehet beszerezni.
Értékelés: 10/10
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése