Cím: Születésnapi koncert
Ár: 990ft
Megjelenés: 2018
Tagok:
Sziva Balázs-ének, akusztikus gitár
Mód Szabolcs-gitár
Bese Botond-magyar duda
Kovács Richárd-basszusgitár
Major Szabolcs-dob
Tumbász Márton-hegedű
Klopcsik László-gitár
Talabér Péter-gitár
Szlovák Dávid-trombita
Laczik Fecó-basszusgitár
Mentes Norbert-gitár
Kiadó: Hadak Útja Kiadó
Csomagolás: Jewel case
Műfaj: Nemzeti Rock
Típus: Koncertfelvétel
Dallista:
01.Minden vészen át
02.Trianont ledöntjük
03.Hajrá Ferencváros
04.Veletek vagyunk
05.ZEF
06.Skinhead
07.Rendőrállam
08.Jöjj el szabadság
09.Viharos századok
10.Hunnia fia
11.Mindörökké Magyarország
12.Ria ria Hungária
13.Visszatér
14.Szent László éneke
15.Rács mögött
16.Lesz még Erdély
17.Koronás címer a szíved fölött
18.Itthon vagyunk
19.Betyárballada
20.100% magyar
Borító: Egy Sziva borító nem is lehet más, mint a magyarok jelképes állata a Turul madár a karddal. Ahogy ránézünk a borítóra egyből betudjuk lőni a zene műfaját és mondanivalóját is. Minden vészen át: Mindig is nagyon tetszett amikor a metál illetve rock zenét játszó emberek feldolgoznak egy-egy népdalt. Ebben az esetben csak a zenei alap maradt meg a népzenéből, illetve a dallamok, és a szöveg egy saját szöveg. Ezt a megoldást is nagyon csípem, Sziva Balázs profi az ilyen dalok kreálásában.
Trianont ledöntjük: A következő dalban jobban érződik a népzenei hatás, már csak a hegedű miatt is, sőt még valahonnan a dallamok is ismerősek. Az egyik kedvenc Sziva művem. Úgy a szövege, mint a dallamok nagyon közel áll a szívemhez.
Hajrá Ferencváros: Sose voltam nagy foci rajongó, ha a hazaiak közül muszáj lenne választani akkor a DVSC Deberecent mondanám a kedvencemnek. A zenei alapok nagyon jó, sose hittem volna, hogy szeretni fogom a trombita hangját egy dalban. A dalnak van egy különleges atmoszférája, ami meghozza a kedvet a focihoz. Nagyon érdekes...
Veletek vagyunk: A dal folytatja az előző dal focirajongó identitását. Mintha testvérek lennének a dalok, mindkettőből csak úgy árad az energia és a rajongás.
ZEF: Egy nagyon jó dallal folytatódik a koncert. Tetszik a basszusgitár szóló a dal elején. Jó a dal intenzítása, nagyon jól lehet rá bulizni. Hallgatva a lemezt egy kicsit bánom, hogy nem lehettem ott a koncerten.
Skinhead: Nem a kedvenc dalom a sorban, de panaszom sincs rá. Tetszik a gitárszóló az intrójában, és a szövege sem rossz. Nem arról a vadságról szól, amit a skinheadek képviselnek, hanem az összetartásról, ami a mai világban nagyon nagy dolog.
Rendőrállam: A dalban Mentes Norbi (Moby Dick, Hungarica) veszi át a gitáros szerepet, ami érződik is, mivel kemény szinte már metálos gitártémák vannak a dalban. A szöveg aktuális, vannak olyan emberek, akik egyenlőbbek mint a többiek.
Jöjj el szabadság: A dal lengyel verziója helyet kapott a Mentes Norbi 50-es lemezen. A lengyel verzió nem nagyon tetszett, de ez a Sziva féle magyar verzió nagyon megállja a helyét a sorban.
Viharos századok: Egy elég komoly dal következik a sorban. A szövege minden magyar embert megérint, hiszen elmeséli, hogy a magyar népnek jócskán kijutott a viharos századokból és a kemény történelemből. A zenei alapok nagyon erősek, nem lehet nem szeretni.
Hunnia fia: Tetszenek ezek a keményebb dalok. Ebben a dalban ami említésre méltó az a kórus. Mikor a refrénbe megszólal a kórus, és amikor Sziva kiabálja, hogy "Én vagyok Hunnia fia", akkor bizony kiráz a hideg. A gitárszóló elég jó, de hallottam már sokkal jobbat is, de attól még ez az egyik legjobb szám a lemezről.
Mindörökké Magyarország: Visszatérünk a lazább dalokra. A dalban végre feltűnik a magyar duda is aminek nagyon jellegzetes hangja van és feldobja az előadást. Jók az instrumentális részek is, de a dallamok se az utolsók.
Ria ria Hungária: Az egyik legerőteljesebb dal a lemezen. Amikor a közönség és Sziva kiegészülve a Moby Dick basszusgitárosával egyszerre kiabálja, hogy Ria Ria Hungária az azért egy elég felemelő érzést vált ki. Visszatér a dalban a duda is színező jelleggel.
Visszatér: Az egyik legjobb zenei alapokkal ellátott dal következik a sorban. Az egyik kedvencem a lemezről. Nagyon jó a dal refrénje, ráadásul megint előkerül a duda, amit imádok.
Szent László éneke: Egy elég fura dal jön a sorban, nekem nem nagyon tetszik, pedig a szövege egész jó, de valahogy nem egy ilyen keményebb zenei alap illene ehhez a dalhoz, hanem egy sokkal lágyabb.
Rács mögött: Egy igazi skinhead punk dal a következő. Nem nagyon szeretem a punk műfajt, de ezt a dalt nem lehet nem szeretni. Megvan benne az energia, a düh és a sérelem kutatás, minden ami kell egy jó kis punk dalba.
Lesz még Erdély: Ez a dal sokkal jobban működik élőben, mint a lemezen. Megvan az elején az a rész amit nagyon jól lehet énekeltetni a közönséggel buli beindítás képpen. A dal témája minden magyar embert eléggé szíven tud találni.
Koronás címer a szíved fölött: Ez volt az első Romantikus Erőszak dal amit megismertem és azóta is a legnagyobb kedvenc. Nagyon tetszik benne a magyar duda, és az akusztikus gitárok. A szövege az egyik legszebb nemzeti szöveg ami található a teljes rock illetve metal szcénában.
Itthon vagyunk: Visszatérünk a lazább, folkosabb dalokhoz. Az intróban a magyar duda újra hallható,
a szöveg továbbra is üt. Akármikor hallgatjuk ezeket a dalokat, ezek mindig aktuálisak lesznek.
Betyárballada: Első hallásra azt hinné az ember, hogy valami népdalt hallgat. Csak a Balázs éneke és a duda. Majd később becsatlakozik a dob és a gitárok is, innentől kezdve pedig egy szokásos RomEr nótába csap át.
100% magyar: Elérkeztünk az utolsó dalhoz, ami egy nagyon nagy közönség kedvenc, már csak a közönség reakciójából kiindulva. Végighallgatva a lemezt tényleg nagyon sajnálom, hogy nem tudtam eljutni a koncertre, hiszen egy állati nagy és tartalmas buli keveredett ki a koncertből.
Értékelés: 10/10
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése